Jongeren betrekken bij natuurbeheer is van groot belang. Ze kunnen, samen met hun ouders, daadwerkelijk iets betekenen voor bijvoorbeeld de ringslang — door een broeihoop aan te leggen in hun eigen tuin. Volgens Fleur Schilt van Landschap Overijssel draagt het bij aan bewustwording: "Hoe meer fans de ringslang krijgt, hoe meer broeihopen er zullen komen en des te beter zal het met de soort gaan."
Communicatieopdracht
Tijdens een werkochtend dit voorjaar leerden leerlingen van het Agnietencollege alles over de ringslang. Na een inspirerende dag keerden zij huiswaarts met nieuwe kennis, vieze sneakers en een leuke opdracht. Als 'adviseurs van de toekomst' bedachten ze een communicatiemiddel om leeftijdsgenoten te inspireren zich ook in te zetten voor de ringslang. In het warme voorjaarszonnetje ontstonden spontaan ideeën voor posters, spellen en video’s.
Presentatie resultaten
Begin juni was het aan de leerlingen om hun resultaten op de thuisbasis van Landschap Overijssel te presenteren. Docenten, ouders, vrijwilligers en medewerkers van Landschap Overijssel waren daarbij aanwezig. “Je ziet echt dat ze fan zijn geworden van de ringslang,” vertelt projectleider Fleur Schilt. “Ze hebben ontzettend hun best gedaan om interessante communicatiemiddelen te maken, zoals een memoryspel, een kwartetspel en een video. Het idee is om deze producten te gebruiken bij familieactiviteiten."
Adviseurs van de Toekomst
Op de vraag of het een eenmalig project is, antwoordt Schilt: “We hebben de intentie om volgend jaar weer een opdracht te bedenken voor leerlingen van het Agnietencollege. En het Agnietencollege wil ook graag opnieuw met Landschap Overijssel samenwerken.” Ook andere scholen en jongerenorganisaties kunnen via het project Adviseurs van de Toekomst aan de slag met actuele vraagstukken, in opdracht van bijvoorbeeld bedrijven, stichtingen of overheden.
Meer weten?
Wil je meer weten over de ringslang? Of wil je samen met je buren broeihopen of poelen aanleggen? Stuur een e-mail naar info@landschapoverijssel.nl